Desková hra - videonávod, popis karet, pravidla a časté dotazy

Úvod a princip hryPříprava hry

Průběh hráčova tahu

Ukázkové kolo hry

Stránku produktu na našem e-shopu naleznete ZDE.


Časté dotazy:

Pro koho platí karta události zahraná na začátku hráčova tahu? 
Karta události platí pouze pro právě hrajícího hráče, pokud na ní není uvedeno jinak (např. “všichni hráči… všichni pacienti…”).
 

Když nějaká událost/karta zhorší pacienta na stupeň ④ mimo moje kolo, přesouvám pacienta na ARO hned? 
Ano, efekt karet a událostí na vaše pacienty se vyhodnocuje hned i když zrovna nejste na řadě.

Co s tolika figurkami? 
Figurek je ve hře více, než je potřeba. Je kvůli chybce ve výrobě, ke hře potřebujete pro každého hráče jednu.

Můžu kombinovat akce hod kostkou a karty?
Ano, ve svém tahu můžete zahrát oba typy akcí - vždy ale do limitu 3 (ARO 4) akcí.

Hra končí například i když dojdou pacienti, nelze umístit nového na hrací plán. To znamená, že schválně ve svém tahu zaplnim ostatní oddělení, abych hru ukončil?
Ano, může se stát, že hráč vyhraje tím, že si sám sobě přidává (nebo zhoršuje) pacienty.

 

V případě, že končí hra tím, že došli pacienti, jak je to s Gynekologií/porodnicí a Pediatrií?
Dle pravidel nemůže ani jedno z těchto oddělení vyhrát, pokud současně to druhé nemá 2 a méně pacientů. Pokud tedy dojdou pacienti, tak aby tato oddělení vyhrála, muselo by a) jedno z nich mít nejvíce bodů ve hře a zároveň b) to druhé mít maximálně 2 pacienty. Z tohoto pohledu je to tedy pro obě oddělení mírná nevýhoda, která je ale vyvážena možností spolupráce v průběhu hry. Každé oddělení ve hře má trošku jiný způsob jakým je pro něj nejjednodušší vyhrát.

Co když dojdou pacienti a mezi hráči je na body remíza? 
V tomto případě se sečtou čísla pacientů na oddělení těchto hráčů a vyhrává ten, který má nižší součet. Například pokud má hráč A 3 pacienty stupně ① + jednoho ② a hráč B 4 pacienty stupně ②, součet bude následující: hráč A 3*1 + 1*2 = 5 a hráč B 4*2 = 8 => vítězí tedy hráč A.

 


Jednotlivé karty a dovysvětlení jejich efektů: 

1. Hrací karty

Ambulantní řešení

 

Amoksiklav - toto je tzv. blesková karta: můžeš ji zahrát kdykoliv a pokud ji zahraješ ve svém tahu, nepočítá se jako zahraná akce. Pokud ji zahraješ jako reakci na jinou kartu či nějakou událost ve hře, počítá se, že jsi ji zahrál přesně v tom samém momentě nebo těsně před ním.

 

Atestace - toto je tzv. blesková karta: můžeš ji zahrát kdykoliv a pokud ji zahraješ ve svém tahu, nepočítá se jako zahraná akce. Pokud ji zahraješ jako reakci na jinou kartu či nějakou událost ve hře, počítá se, že jsi ji zahrál přesně v tom samém momentě nebo těsně před ním. 

 

Dcera primáře - akci navíc si můžeš přidat pouze v průběhu svého kola. Můžeš ji darovat i jinému hráči, ale pouze pokud tuto kartu zahraješ v průběhu jeho kola. Toto je tzv. blesková karta: můžeš ji zahrát kdykoliv a pokud ji zahraješ ve svém tahu, nepočítá se jako zahraná akce. Pokud ji zahraješ jako reakci na jinou kartu či nějakou událost ve hře, počítá se, že jsi ji zahrál přesně v tom samém momentě nebo těsně před ním. 

 

Defibrilátor

 

DNR - jakýkoliv pacient, který měl být jakýmkoliv způsobem přeložen na ARO, zemřel. Toto je tzv. blesková karta: můžeš ji zahrát kdykoliv a pokud ji zahraješ ve svém tahu, nepočítá se jako zahraná akce. Pokud ji zahraješ jako reakci na jinou kartu či nějakou událost ve hře, počítá se, že jsi ji zahrál přesně v tom samém momentě nebo těsně před ním.

 

Dohoda - přelož jakéhokoliv svého pacienta (kromě pacienta stupně ④, pokud hraješ za ARO) na libovolné oddělení. Poté si vyber pacienta z daného oddělení a přelož ho k sobě na oddělení.

 

Doktorka - můžeš házet na všechny své pacienty, počítá se to i včetně zahrání karty stále jako jedna akce (tzn. další akce ti ještě zbydou).

 

Dušnost - zhorši libovolného pacienta ve hře o jeden stupeň.

Fibrilace síní

Imunita - toto je tzv. blesková karta: můžeš ji zahrát kdykoliv a pokud ji zahraješ ve svém tahu, nepočítá se jako zahraná akce. Pokud ji zahraješ jako reakci na jinou kartu či nějakou událost ve hře, počítá se, že jsi ji zahrál přesně v tom samém momentě nebo těsně před ním. 

 

Infarkt

 

Intenzivní péče - jakéhokoliv pacienta dle svého výběru (vlastního i cizího) přelož na ARO. Pokud se jedná o pacienta stupně ①, ARO ho obratem propustí a dostane za to bod.

 

Jackpot

 

Konzilium - toto je tzv. blesková karta: můžeš ji zahrát kdykoliv a pokud ji zahraješ ve svém tahu, nepočítá se jako zahraná akce. Pokud ji zahraješ jako reakci na jinou kartu či nějakou událost ve hře, počítá se, že jsi ji zahrál přesně v tom samém momentě nebo těsně před ním.

 

KPR - z jakéhokoliv pacienta udělej pacienta stupně ③ a přelož ho na ARO. Pokud je ARO plné, nemůžeš tuto kartu zahrát.

 

LDN

 

Malování - přesuň všechny své pacienty na libovolné oddělení dle tvého výběru. Pokud má dané oddělení méně volných míst než máš příslušných pacientů, zaplň všechna volná místa daného oddělení. Zbytek pacientů ti zůstane.

 

Ne! - hra pokračuje jako kdyby příslušná karta nebyla vůbec zahrána. Toto je tzv. blesková karta: můžeš ji zahrát kdykoliv a pokud ji zahraješ ve svém tahu, nepočítá se jako zahraná akce. Pokud ji zahraješ jako reakci na jinou kartu či nějakou událost ve hře, počítá se, že jsi ji zahrál přesně v tom samém momentě nebo těsně před ním.

 

Nemocniční knihovna

 

Obměna personálu

 

Opilý lékař - zahoď jednu kartu ze své ruky + tuto zahranou. Lízni si jednu novou kartu.

 

Opilý mladistvý

 

Pád

 

Primář přišel pozdě - začni svůj tah znovu od začátku. Pokud na začátku tohoto nového tahu nemáš žádného pacienta (a již je alespoň 3. kolo hry), vyhráváš hru.

 

Překlad - přelož jakéhokoliv svého pacienta libovolnému jinému hráči, který má na svém oddělení volné místo. Pacienty stupně ④ nelze překládat. Pokud se stane, že někdo přeloží pacienta ① na ARO, to ho obratem propustí a přičte si bod. Za překlad pacienta si přičti bod.

Příjezd ZZS - přidej pacienta stupně ① jakémukoliv hráči. Pokud jde o ARO, obratem ho propustí a přidá si bod.

 

Schopná rodina

 

Slouží primář - toto je tzv. blesková karta: můžeš ji zahrát kdykoliv a pokud ji zahraješ ve svém tahu, nepočítá se jako zahraná akce. Pokud ji zahraješ jako reakci na jinou kartu či nějakou událost ve hře, počítá se, že jsi ji zahrál přesně v tom samém momentě nebo těsně před ním.

 

Svině odvedle - toto je tzv. blesková karta: můžeš ji zahrát kdykoliv a pokud ji zahraješ ve svém tahu, nepočítá se jako zahraná akce. Pokud ji zahraješ jako reakci na jinou kartu či nějakou událost ve hře, počítá se, že jsi ji zahrál přesně v tom samém momentě nebo těsně před ním.

 

Šikovné sestřičky

 

Šikovný doktor - zlepši o jeden stupeň jakéhokoliv pacienta ve hře. Toto je tzv. blesková karta: můžeš ji zahrát kdykoliv a pokud ji zahraješ ve svém tahu, nepočítá se jako zahraná akce. Pokud ji zahraješ jako reakci na jinou kartu či nějakou událost ve hře, počítá se, že jsi ji zahrál přesně v tom samém momentě nebo těsně před ním.

 

Tlustá nebo…

 

Triáž pozitivní pacient - Jakýkoliv pacient, který se měl na tvé oddělení dostat jakýmkoliv způsobem se k tobě nedostane. Pokud měl pacient přijít z oddělení jiného hráče, daného pacienta vyřaď mimo hru. Toto je tzv. blesková karta: můžeš ji zahrát kdykoliv a pokud ji zahraješ ve svém tahu, nepočítá se jako zahraná akce. Pokud ji zahraješ jako reakci na jinou kartu či nějakou událost ve hře, počítá se, že jsi ji zahrál přesně v tom samém momentě nebo těsně před ním.

 

UPV - pokud je ARO plné, nemůžeš tuto kartu zahrát.

 

Vankomycin

 

Vedení nemocnice - přelož libovolného pacienta na libovolné oddělení. Pokud některé oddělení nemá volné lůžko, musíš vybrat jiné.

 

Vyléčení

 

Výpovědi - zahoď dvě karty ze své ruky a navíc tuto zahranou kartu. Lízni si dvě nové karty.

 

Vyšší pracoviště - můžeš propustit jakéhokoliv ze svých pacientů nezávisle na jeho stupni.

 

Vzdělávací seminář

 

Záskok na jiném oddělení - vyměň si všechny karty ze své ruky s libovolným hráčem dle svého výběru.

 

Zázrak - můžeš propustit jakéhokoliv ze svých pacientů nezávisle na jeho stupni. Toto je tzv. blesková karta: můžeš ji zahrát kdykoliv a pokud ji zahraješ ve svém tahu, nepočítá se jako zahraná akce. Pokud ji zahraješ jako reakci na jinou kartu či nějakou událost ve hře, počítá se, že jsi ji zahrál přesně v tom samém momentě nebo těsně před ním.

 

Zkažený kebab - pokud je nějaké oddělení plné, pacienta mu nepřidáš.

 

Zkušený klinik - můžeš si vybrat jakoukoliv z vrchních pěti barev z odhazovacího balíčku a vzít si ji do ruky.

 

2. Karty událostí

 

Epidemie

 

Hackerský útok - ve svém tahu nemůžeš žádného pacienta nikam přeložit (ani cizího). Pokud se nějaký pacient stupně ③ zhorší, zemře a příslušný hráč (vetšinou ty) si odečte bod.

 

Hezké sestřičky

 

Kontrola z pojišťovny

 

Kryštof

 

Malování u sousedů

 

Nakažlivá nemoc - vyber si libovolný ze svých spolešných pokojů (podívej se na kartičkusvého oddelění) - všichni pacienti na tomto pokoji se ti zhoršili.

 

Nic

 

Nová MKN (=mezinárodní klasifikace nemocí)

 

Nová nemocnice

 

Nový doktor

 

Nový NIS

 

Personální krize 

 

Podezřelý klid

 

Pomalý absolvent

 

Prázdninový provoz

 

Proaktivní vůl - musíš nyní zahrát všechny karty ze své ruky. Jestli máš v ruce 3 červené hrací karty (ARO 4), vypotřebuješ si tím všechny své akce a nemůžeš již ani házet kostkou. Ostatní karty ale zahraj i tak. Pokud si v tomto tahu nějaké karty lízneš, tyto hrát nemusíš. Příklad: hraješ za internu a A) máš na ruce 4 červné karty a jednu žlutou - zahraješ je všechny a vypotřebujše si tím všechny akce - nebo B) máš na ruce 2 červené a 2 žluté - opět je zahraješ všechny, ale žluté bleskové karty tě nestojí žádnou akci, tzn akce ti spotřebují pouze 2 červené karty. Zbyde ti tak ještě jedna akce například na hod na pacienta. 

Prokletá postel

  

Status quo - na konci tvého tahu zůstávají všichni tvoji pacienti na stejném stupni závažnosti.

 

Stávka doktorů

 

Stávka sester

 

Teroristi

 

Vánoce

 

 

Není Vám ve hře něco jasné? Chcete se na něco zeptat nebo nám zaslat připomínku? Neváhejte se na nás obrátit na info@infinitemedstyle.cz.