Buď připravený do prváku!

Nastupuješ teď nově na medicínu a nevíš si rady s tím, co všechno by měl takový medik mít? Neboj se, nemusíš hned v prvním ročníku utrácet tisíce za veškeré vybavení, v tomto článku Tě provedeme základními věcmi, bez kterých se neobejdeš, společně s pár tipy, co by mohlo přijít vhod! Zároveň přiložíme ke každému tipu odkaz na konkrétní produktyabys měl/a všechny produkty rovnou po ruce!

Co ke studiu medicíny neodmyslitelně patří, jsou učebnice a atlasy. Dají se půjčit, dají se koupit či se dají pořídit v e-podobě. Každému vyhovuje něco jiného, někdo preferuje papírovou podobu, někdo elektronickou - v téhle situaci se určitě vyplatí zainvestovat a pořídit si tablet, do kterého si můžeš psát poznámky a kreslit anatomická schémata. Sešity, zvýrazňovače či nejrůznější psací potřeby jsou samozřejmostí, bez nich by to nešlo!

V prvním ročníku má většina lékařských fakult v sylabu naplánovanou anatomii - na tu bývá povinností mít bílý plášť, který je neodmyslitelnou součástí celé této výuky. Mimo to jsou také často vyžadovány přezůvky.

 

 

IMG_1696

 

Na pitevně se dostaneš i k samotnému pitvání, a to nepůjde bez pitevní sady! Stačí úplně obyčejná se základními nástroji, ale pokud se chceš angažovat víc, určitě se bude hodit i rozšířenější. Pro tento případ je skvělá naše pitevní sada PREMIUM, která obsahuje držátko na skalpel, anatomickou pinzetu s vroubky, ostrou pinzetu, hrotnaté nůžky a sérii čepelek - č. 21, 23, 24. 

Studium anatomie mimo pitevnu nic neusnadní víc, než anatomické modely - k sehnání jsou lebky, srdce nebo i celá kostra, to vše v životní velikosti a s popiskem! S nimi Tě na zkoušce nic nepřekvapí, mrkni do naší nabídky.

 

IMG_1698

 

Na ostatní preklinické předměty, jako je např. histologie, biochemie, fyziologie, mikrobiologie či patologie většinou stačí již stačí vše výše zmíněné.

Změna nastává s příchodem klinických předmětů. Nejdříve se medik nejspíše setká s předmětem propedeutika. To je většinou obávané a vzrušující poprvé, co se student dostává na oddělení. Bílý blášť a přezůvky jsou zde nutností. Nezbytností se ale také stává pro lékaře typický nástroj - fonendoskop. Fonendoskop Tě bude provázet celým dalším studiem a s  největší pravděpodobností i potom samotným zaměstnáním, proto není radno jeho výběr podcenit. S klidným svědomím Ti můžeme doporučit fonendoskopy značky MDF Instruments, které jsme spolu s tisíci lékaři a mediky otestovali a nedáme na ně dopustit. MDF fonendoskopy disponují skvělými poslechovými vlastnostmi a doživotní zárukou, navíc si můžeš vybrat ze široké škály designů. Protože víme, že výběr fonendoskopů není lehkou záležitostí, sepsali jsme pro tebe pár rad, jak vybrat ten správný. Fonendoskop je investicí, někdy i na celý život, proto se vyplatí pořídit si na něj ochranné pouzdro

 

IMG_1331

 

S příchodem na oddělení je také na místě k plášti přidat bílé kalhoty, případně plášť vyměnit za zdravotnickou halenu. Oblečení u nás najdeš plno, a to ať už si potrpíš na klasické střihy či máš osobitý styl plný barev a vzorů.   

V nadcházejících vyšších ročnících Tě bude čekat i chirurgie, a není nic horšího, než když Tě někdo zaskočí s požadavkem “zašijte to, kolego”. Proto je dobré být připraven a stehy si dopředu natrénovat, aby se Ti (až to přijde), před pacientem neklepaly ruce. Šicí tréninková sada INFINITE Ti bude skvělým parťákem. Na rozdíl od ostatních sad jsme do této doplnili autofix jehelec, který se při šití hojně využívá, dále v sadě nechybí pinzeta, nůžky, dostatek sutur, skalpel a samozřejmě umělá kůže. Pokud nechceš investovat do celé šicí sady, k tréninku Ti stačí samostatně zakoupený jehelec, sutury a umělá kůže .

 

FullSizeRender (1)

 

S neurologií se ruku v ruce pojí snad nejznámější pomůcka v oboru, a sice neurologické kladívko. Mohlo by se Ti tedy hodit mít své vlastní. Na některých fakultách jsou kladívka k zapůjčení, na jiných nikoliv, mít proto vlastní cool kladívko je výhodou a budeš dokonale připraven/a. 

A na závěr to nejpříjemnější! Studium medicíny nemusí být pouze o povinnostech, můžeš si také dělat radost věcmi s lékařskou tématikou. Nabízíme barevné stylové ponožky, pro fanoušky histologie trička s preparáty - mozek, srdce, plíce, varlata, dále pro milovníky anatomie trička s nápisem. Naším oblíbeným kouskem jsou trička EKG, která nabízíme s motivy komorové fibrilaceAV bloku, fibrilace síní aj.. Tím výběr nekončí, dámy si u nás můžou vybrat šperky, pánové stylový kvalitní kožený pásek. Odměnit za zkoušku se můžeš praktickými a hravými doplňky Cognitive Surplus, a sice diáře, bloky, penále, aj..

 

FA8CABA8-377D-4410-9EC1-658590D98C7B

 

Žádný student by také neměl zapomínat na kvalitní odpočinek, ať už to bude spánek nebo nějaká aktivita, to je jen na Tobě. Pokud ale budeš chtít svůj mozek přece jen trochu zaměstnat, doporučujeme puzzle! K dodržování správného pitného režimu dobře poslouží pořádný hrnek, a nic Ti k učení nedodá motivace víc, než ten s medicínskou tématikou.

Hodně síly a odhodlání do nadcházejícího školního roku Ti přeje

Tým INFINITE MedStyle.

článek připravily: Šárka a Daniela.